Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania dla dzieci przez Internet. Czy warto?

Nauka programowania dla dzieci przez Internet. Czy warto?

Powoli nasze społeczeństwo dochodzi do tego momentu, w którym zdaje sobie sprawę z tego, że świat technologii i innowacji coraz prężniej rozwija się po prostu dla nich. Zamiast niepotrzebnie bać się nowych opcji, próbują korzystać z nich, jak najbardziej jest to możliwe.

Sytuacja na świecie na samym początku trzeciej dekady stała się na tyle skomplikowana, że nawet dotychczasowi sceptycy zaczęli doceniać moc, jaką daje im możliwość załatwiania codziennych spraw poprzez sieć. Z kolei coraz większy wzrost wyszukiwania takich fraz jak „kodowanie online dla dzieci” sprawiło, że my także postanowiliśmy ruszyć z odkładanym do tej pory projektem i rozpocząć pełną parą opcje e-learningowe.

Nasze zajęcia nie to już nie tylko stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci we Wrocławiu, ale także e-kursy kodowania dla dzieci i młodzieży.

Czy warto postawić na lekcje informatyki online?

Tego rodzaju sposób prowadzenia zajęć nie jest lepszy czy gorszy od kursów stacjonarnych. Jest po prostu inny i przez to jest alternatywą, a nie jedyną opcją. Zacznijmy jednak od tego, jakie są wspólne mianowniki obu typów edukacji.

Podczas kursów online, jak i zajęć stacjonarnych zajęcia prowadzone są przez wykładowcę, który posiada pełny wgląd w to, co robią słuchacze, odpowiada na ich pytania, wyjaśnia niejasności. Zastosowanie najnowocześniejszych platform e-learningowych pozwala na bezproblemową pracę grupie, burzę mózgów, opcje projektowania poprzez rozmowę. Podczas obu typu zajęć finalnie przedstawiany jest ten sam zakres materiału pozwalający na zdobycie takich samych umiejętności programistycznych.

Czym różnią się kursy online od stacjonarnych?

Nauka kodowania online dla dzieci i młodzieży wymaga od nich znacznie większego zaangażowania w zajęcia niż podczas lekcji stacjonarnych. Mówimy tu oczywiście o tym, że z zacisza własnego domu, bez fizycznej obecności innych uczniów i nauczyciela łatwiej się rozproszyć. Bardziej nieśmiałe dzieci mogą mieć też problem z sygnalizowaniem swoich wątpliwości lub zadaniem pytań, gdy podczas zajęć stacjonarnych, wykształceni wykładowcy doświadczeni w pracy z dziećmi mogą dużo łatwiej zauważyć trudności. Jednocześnie możliwość nauki przez Internet znacznie ułatwia możliwości cyfrowego rozwoju dzieciom z mniejszych miejscowości, które musiałyby poświęcić wiele swojego, jak i opiekunów czasu na zorganizowanie dojazdów.

Można też dodać na zakończenie, że w zajęciach online dużo łatwiej jest brać udział dzieciom chwilowo lub przewlekle chorym, albo takim, dla których wyjście z domu może okazać się rzeczywiście bardzo problematyczne. Zapraszamy.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *