Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Wrocław.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Wrocław.

Jak namówić rodziców na zajęcia dodatkowe?

Rozwój dziecka to jedna z podstawowych potrzeb, jaki mają obowiązek spełniać rodzice. Można być na stanowisku, że maluch sam powinien rozwijać swoje umiejętności. Jednak danie mu możliwości, aby miał większe pole manewru, więcej opcji i przede wszystkim więcej chęci to podstawa, aby wychować nie tylko po prostu małego człowieka, ale wyjątkowego i znającego swoje miejsce na ziemi przyszłego dorosłego, mogącego zmieniać świat. Zdecydowanie więc rolą starszego pokolenia jest wspierać młodszego w zdobywaniu pasji, możliwości, umiejętności. Dlatego zajęcia dodatkowe dla dzieci jawią się jako jedna z najciekawszych opcji i pomysłów na spędzanie czasu pozaszkolnego.

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Nasze miasto to także szereg pomysłów na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Wrocław jako stolica europejskiej kultury oferuje między innymi ciekawe zajęcia teatralne, artystyczne i inne rozwijające twórczość dzieci. Jakie? Zapraszamy do dalszej lektury.

Subiektywnie w obiektywie

Zajęcia fotograficzne dla dziecka? Pewnie! Tym bardziej, że obecnie fotografia stała się ogólnodostępna, a zdjęcia przestały mieć wydźwięk artystyczny. Akademia Młodego Fotografa przypomni i starszym, i młodszym, że pstrykanie zdjęć może mieć także wymiar artystyczny nie tylko pamiątkowy czy społecznościowy. Warsztaty uczące myślenia, kreatywności, projektowania i pozwalające na spojrzenie na świat z innej perspektywy. Zajęcia AMF to także rodzinne plenery, półkolonie i wiele innych uwrażliwiających możliwości, dzięki którym dziecko zyska często zaniedbane w dzisiejszym świecie umiejętności, patrzenia na świat w innym wymiarze.

Smaczna twórczość własna

Rozwijamy nasze zmysły, jednak o niektórych zapominamy. Warto wiedzieć, że zmysł smaku i węchu jest tak samo ważny, jak słuch czy wzrok. A nic lepiej nie rozwijaj niż tworzenie samemu aromatycznych i przepysznych potraw, którymi później możemy dzielić się ze znajomymi i rodziną. Akademia Młodego Kucharza to jedne z zajęć kulinarnych, które przypadły nam do gustu. Mogą się tu uczyć gotowania zarówno maluchy, jak i nastolatkowe. Szkoła oferuje zajęcia jednorazowe, jak i cykl zajęć, które rozwijają na wiele sposobów.Takie warsztaty także przyczyniają się szerzenia edukacji dotyczącej zdrowego odżywiania.

Ruch w japońskim stylu

Zajęcia ruchowe to podstawa i jedno z pierwszych rodzajów zajęć, jakie przychodzą do głowy, mówiąc o pozaszkolnych aktywnościach. Sztuki walki? Czemu nie. Wbrew obiegowym opiniom zaniepokojonych rodziców, tego typu treningi nie tylko nie uczą agresji, a wręcz pozwalają na to, by nadmiar energii miał swoje ujście w rozwijających ruchowo zajęciach. Ponadto sztuki walki wschodu, to często także pobudzanie innych cech, takich jak umiejętność walki ze stresem, empatia, samodzielność. Nam spodobał się system prowadzenia warsztatów we Wrocławskiej Sekcji Aikido. Różne grupy wiekowe, od maluchów po nastolatków, które pod okiem trenerów ćwiczą wiele umiejętności potrzebnych w codziennych życiu, jak i pozwalają na pełen zakres odpowiednich zajęć ruchowych wspomagających równowagę czy refleks.

Gwoli ścisłości…

Rozwój dziecka, wspomagany przez zachęcanie do aktywnego brania udziału w uzupełnianiu swojej wiedzy o zagadnienia ścisłe, w przyszłości na pewno okaże się jednym z najlepiej wykorzystanych momentów. Dziecko nie musi być ścisłym geniuszem, aby dobrze bawić się podczas wszelakich warsztatów matematycznych, fizycznych, przyrodniczych czy informatycznych. Rozwijają one nie tylko zdolności matematyczne, ale i pobudzają do myślenia logicznego, analitycznego i przyczynowo skutkowego. Wrocławskie dzieci zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć Zaprogramowani.com. Będąc szkołą z dużym doświadczeniem, wspieramy dzieciaki nie tylko w rozwoju informatycznych, ale i całościowym, wiedząc, że dziecko jest przyszłością naszego świata. Więcej można dowiedzieć się z naszej strony, dlatego zapraszamy tutaj.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci. Czy warto?

To pytanie ma prostą odpowiedź. Oczywiście. Zajęcia dodatkowe dla dzieci to różnorodne możliwości i wielokierunkowy rozwój każdego dziecka już od najmłodszych lat. Są dużo lepszą opcją niż popołudniowe siedzenie w domu przed telewizorem czy komputerem. Wnoszą do świata dziecka nowe doznania, pozwala na rozwój pasji, wspomagają umiejętności społeczne i wiele, wiele więcej.


Komentarze

  1. Gośka

    We wpisie zabrakło różnych zajęć powiązanych z muzyką, takich jak taniec, śpiew czy granie na instrumentach, no i nauka angielskiego. No ale fakt, że jest to raczej „oczywista oczywistość” i zakładam że stawialiście na zajęcia dodatkowe, które są mniej popularne niż takie najbardziej znane. Nawet nie wiedziałam, że są kursy gotowania! xd.

    Odpowiedz


  2. Robson

    Tekst powinien trafić na portale dla rodziców. Może przekona niektórych, ze w dzisiejszych czasach zajęcia dodatkowe dla dzieci to nie jest dziwny wymysł „nowobogackich” ale po prostu uzupełnienie edukacji. A niestety głównie na wsiach tak są traktowane, a dziecko ma tylko szybko skończyć szkolę, nie generować dodatkowych kosztów i zająć się pracą :(. Co do przedmówczyni, wydaje mi się, że standardowe zajęcia są w pełni akceptowalne jak i znane, a właśnie te mniej popularne powinny być szerzej reklamowane.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *